دکتر فرهاد امینی

دکتر ایمپلنت و زیبایی

Portrait of male doctor standing in corridor

درباره

جدیدترین بلاگ

Female patient choosing tooth implant looking at mirror in modern dental clinic
Ceramic dental implants
Dentist with tool for the installation dental implants
3d Dental tooth implant.
Tooth implant in the model human teeth, gums and denturas. Denta
Dental implants for patient
نیاز به دندانپزشک برای ایمپلنت، علائم نیاز به ایمپلنت

تنها زمانی که احساس درد می کنید یا علائم دیگری دارید که نیاز به ایمپلنت را نشان می دهد، لازم است به دندانپزشک مراجعه کنید. برخی از این علائم حساسیت دندان، شکستگی های مداوم دندان و تحلیل لثه است. 

چه مدت طول می کشد تا ایمپلنت دندان انجام شود؟

عوامل زیادی بر میانگین زمان جراحی ایمپلنت دندان تاثیر می گذارند، از جمله نوع عمل، شدت آسیب دندانی، ناحیه ای که در آن انجام می شود و غیره.

میانگین زمان انجام ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد. دو عامل اصلی منطقه ای است که در آن اجرا می شود و پیچیدگی پرونده. به عنوان مثال، ایمپلنت هایی که در آمریکای شمالی انجام می شود به طور متوسط حدود سه ساعت طول می کشد. در همین حال، کاشت ایمپلنت در اروپا یا آسیا پنج ساعت یا بیشتر طول می کشد.

علاوه بر این، دندانپزشکان باید چند ماه صبر کنند تا بتوانند دندان جدید را به طور دائم در محل قرار دهند. این به این دلیل است که باید زمان کافی برای رشد استخوان در اطراف فیکسچر فلزی وجود داشته باشد و آن را محکم در جای خود نگه دارد.

آیا انواع دیگری از ایمپلنت های دندانی به جز دندان وجود دارد؟ چه انواعی وجود دارد و چه فوایدی دارد؟

از ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود.

دو نوع ایمپلنت دندان وجود دارد. ایمپلنت های درونی و ایمپلنت های استخوانی یکپارچه.

اندوسئوس رایج ترین نوع ایمپلنت مورد استفاده در دندانپزشکی است. آنها معمولاً از فلز تیتانیوم ساخته می شوند و دندانپزشک سوراخ هایی را در استخوان فک ایجاد می کند تا به طور ایمن آن ها را محکم کند.

ایمپلنت‌های ادغام‌شده با استخوان‌سازی، ایمپلنت‌های ریشه‌ای نیز نامیده می‌شوند، زیرا ریشه‌های خود را در عمق استخوان فک فرو می‌کنند، که پیوند قوی بین ایمپلنت و بافت استخوانی ایجاد می‌کند. ایمپلنت مانند دندان های طبیعی بدون فلز روی آنها به نظر می رسد بنابراین در خارج از دهان شما قابل مشاهده نیست.

Teeth Whitening Procedure
cropped view of smiling woman holding teeth color palette, teeth whitening concept
Woman's lips and teeth smile, close up

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان یک روش پرکاربرد برای سفید کردن دندان است. یکی از رایج ترین راه ها برای زیباتر کردن دندان ها انجام بلیچینگ است. رنگ دندان های شما به مرور زمان تغییر می کند، به خصوص با افزایش سن. برخلاف تصور بسیاری از افراد، رنگ دندان به دلیل رنگدانه های موجود در دندان نیست. بلکه نتیجه فرآیند مردن است که در لایه بیرونی دندان شما رخ می دهد و رنگ منحصر به فردی به آن می بخشد

دندانپزشکان در مشاوره اولیه تشخیص خواهند داد که آیا سفید کردن دندان برای بیمار مناسب است یا خیر. سه روش کلی برای بلیچینگ وجود دارد: به بلیچینگ در مطب دندانپزشکی، بلیچینگ روی یونیت دندان یا پاور بلیچینگ نیز گفته می شود. استفاده از سیستم های سفید کننده دندان زیر نظر دندانپزشک بلیچینگ در منزل با استفاده از خمیر دندان و قلم سفید کننده دندان مخصوص

بلیچینگ دندان با لیزر در کلینیک دندانپزشکی

سفید کردن دندان یکی از محبوب ترین خدماتی است که توسط دندانپزشکان ارائه می شود. استفاده از دندانپزشک واجد شرایط برای این خدمات مهم است. دندانپزشک قبل از استفاده از ماده سفید کننده یک محافظ محافظ به لثه های بیمار می چسباند. عامل بلیچینگ مستقیماً روی دندان ها اعمال می شود و به دنبال آن لیزر درمانی انجام می شود که آن را مؤثر می کند و به سرعت خشک می شود. این ژل حاوی مواد بی خطری است که می توان از آن در خانه برای دندان های سفید استفاده کرد

بلیچینگ دندان با استفاده از تری‌های مخصوص

یک روش پرکاربرد و قدیمی برای سفید کردن دندان‌ (بلیچینگ) استفاده از سیستم‌هایی دارای تری است که دندانپزشک آنها را در مطب تهیه می‌کند. یک تری شبیه به گارد دهانی در مرحله نخست با محلول سفیدکننده ژل مانندی پر می‌شود که حاوی عامل سفید کننده بلیچینگ است. سپس تری روی دندان‌ها گذاشته می‌شود و مدتی، معمولاً چند ساعت در روز یا شب‌ها روی دندان‌ها باقی می‌ماند. این وسیله با توجه به شدت لکه‌ها و میزان سفید کردن دندان‌ها ۴ هفته یا بیشتر به کار برده می‌شود